عيد فطر

تعطیلات غیر منتظره عید فطر همهء اعضای خانواده رو بر این داشت تا برنامه ریزی دقیقی جهت گذراندن ایام ( ترجیحا با اقوام ) داشته باشیم ، اما از اونجا که طرح برنامه با عدهء زیاد معمولا با شکست مواجه میشه بنا شد من ، خواهر و برادرم  به اتفاق با تور دوستان برادرم به سفر تفریحی 2 روزهء کویرنوردی (کویر مرنجاب- در 60 کیلومتری کاشان) بریم .

با اینکه زیاد کویر رفته بودم اما کوههای شنی و ماسه ای رو -که اتفاق نمی افته جنبنده ای رو به زیبایی خودش جذب نکنه- از نزدیک لمس نکرده بودم ، فضای بکر – پهناور و مسکوت اونجا کمتر عابدی رو غرق معبود نمی کرد ، نهایت اینکه زیبایی و خنکای اون کوههای شنی عاری از گیاه و سبزه کم از جنگلهای عظیم و چشمه ساران نبود ، چراکه حضور خدا بیشتر مشهود بود .

ساعت 9 شب جمعه از سفری که جزء عمرم محسوب نشد و خاطرات زیباش هرگز فراموشم نمیشه به تهران برگشتیم و با انرژی کافی برای هفته ای کاری آماده شدیم .

/ 11 نظر / 24 بازدید
نمایش نظرات قبلی
درجستجوي معنا

پنج قانون خوشبختی را به خاطر بسپارید قلبتان را از نفرت پاک کنید ذهنتان را از نگرانی ها دور کنید ساده زندگی کنید بیشتر بخشش کنید کم تر توقع داشته باشید

درجستجوي معنا

نيك بخت ترين مردم كسي است كه كردار به سخاوت بيارايد و گفتار به راستي "بو علي سينا

درجستجوي معنا

ميخواستم تووبلاگ معنا لينكت بدم اما ميبينم كه نمينويسي ...اگه شروع كردي به نوشتن لطفا خبرم كن تا لينكت كنم البته بااجازتون..

درجستجوي معنا

درزندگی نبايدبدنبال چيزهای ارزشمندبود،بلكه بايدزندگی را ارزشمند ساخت

درجستجوي معنا

هيچ چيز نمي تواند بر عشق حكومت كند، بلكه اين عشق است كه حاكم بر همه چيز است. " لافونتن

درجستجوي معنا

«... برای پریدن کافیست در من خیره شوی و اگر می خواهی بجهی در من بجو و بایست، زیرا من بال پروازم و پایان نیازم. پَر پریدن منم و راز جهیدن منم. امید به خاک نشسته گانم وآرزوی فراروندگانم. و من دردم و درمانم. پایان مرگم و آغاز زندگی ام. لکن اگر مرا بشناسی، بیمار می شوی، گرفتارمی شوی و در من می میری اما خوشا به حال آنکه در من می میرد زیرا من زندگی ام و مرگ در من راه ندارد».

درجستجوي معنا

همه می پندارند که زنده اند و اگر زنده ای در میانشان یافت شود او راچون مرده می بینند , که در شهر دیوانگان , دیوانه عاقل است و عاقل دیوانه مرده مرده است چه فرقی می کند که باشد , چه داشته باشد , او را چه بنامند و چکار کند ؟مرده هر روز در حال مرگ است چه فرقی می کند که بر او چه می گذرد , درباره خود چه می پندارد یا درباره او چه می پندارند . چه فرقی بین پادشاه مرده و فقیر مرده است ؟ مرده خوشبخت و مرده بدبخت . مرده ... زندگی از زنده جاری می شود واز مرده هیچ کار حقیقی بر نمی آید. ای مردگان , زنده شوید که این اولین نجات شماست . جز برای زنده شدن تلاش نکنید و جز زندگی را نجویید. کتاب مردگان را نخوانید مگر برای گذر از قبرستان . روح خود را از دانش مرده بشویید و حال خود را از قال مرده خالی کنید. کفن ها را پاره کنید , تابوتها را بشکنید و خاکها را کنار بزنید و از قبر برخیزید. خود را به زنده کننده برسانید که اگر روحتان را لمس کند از زندگانید و اگر نکند , زنده شدن کی میسر است. »

درجستجوي معنا

کسی بر در خانه شما می کوبد. نگذارید پشت در بماند. مبادا برود. که اگر برود، خدا برود. در بگشایید و پذیرایش شوید. دیوارها را فرو ریزید و درآغوشش بگیرید. فریاد برآورید و بخوانیدش زیرا چه شب ها و روزها شما را به سوی خود خوانده و خود را ناخوانده انگاشته اید ... او را. او را. او را. بنگریدش. و لحظه ای رهایش نکنید. چشمانتان را بگشایید و ببینید. " اودوباره می آید